Миколаївця Гліба Головченка буде висунуто на з'їзді НСЖУ кандидатом на голову Національної спілки журналістів України

Миколаївця Гліба Головченка буде висунуто на з'їзді НСЖУ кандидатом на голову Національної спілки журналістів України
18.04.2017 14:35
КатегорияСитуация в стране

Кандидатом від регіональних первинних та обласних організацій на з'їзді Національної спілки журналістів України буде висунуто секретаря НСЖУ Гліба Олександровича Головченка -  кандидата педагогічних наук, заслуженого журналіста України , директора Коледжу преси та телебачення, генерального продюсера ТК ТАКTV, автора та ведучого ток-шоу «Телевізійний прес клуб з Глібом Головченко».

Єдиний кандидат, який представляє регіональну журналістику! 

 

Трудова біографія

43 роки. Народився в 1974 році в місті Миколаєві, Миколаївська область, у родині династії суднобудівників. Батько - Головченко Олександр Євгенович - побудував  всі радянські авіаносці. Брат – Головченко В’ячеслав Олександрович - військовий журналіст, випускник  ЛВВПУ.

Одружений. Має двох дітей.

Дружина – Головченко Марина Вікторівна член НСЖУ.

Син – Головченко Микита Глібович, 21 рік, студент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім.. Т. Шевченка.

Донька – Головченко Аліса Глебівна, 12 років, учениця Миколаївської гімназії №2

 

Перша публікація вийшла в 1980 році у віці 6 років.

З першого по 11 клас навчався у клубі «Юний журналіст» ( керівник Леонід Райзман). Ще в юному віці вишли численні публікації у газетах України та СРСР. 

 

В 1990 році,у віці 16 років, прийшов працювати кореспондентом молодіжної газети. 

В 1991 році обійняв посаду кореспондента першої незалежної газети «Вечерний Николаев», розробляв та створював газету від першого номера. Створював перший відділ новин разом з Олегом Булаєнко, Ігорем Даниловим та Данилом Кляхіним. 

 

В березні 1992 - вступив до Спілки журналістів України. В той час - наймолодший член НСЖУ. Рекомендації давали Володимр Смирнов (тоді головний редактор газети «Вечірній Миколаїв») та Анатолій Самойленко (тоді головний редактор газети «Южная правда», голова Миколаївської обласної організації СЖУ)

 

У травні 1992 разом з ДаниломКляхінимпройшли випробування та створили низку матеріалів про війну у Придністров'ї . Їх фронтові нариси були єдиними з двох боків конфлікту. Закладено фундамент фронтової журналістики України.

 

В 1992 році перейшов на роботу на телебачення. Репортер відділу новин телекомпанії«Телеком– 1», під керівництвом Валерія Гросмана. 

14 грудня 1992 року разом з братом створив першу агенцію корисної інформації та формування громадської думки. 

В 1993 році 15 вересня створив Коледж преси та телебачення разом з ТК «Телеком-1» та Українським Телевізійним Союзом (об’єднання  52 регіональних телекомпаній, керівникВолодирЦендровський). 

 

Все це він поєднував з навчанням на стаціонарі Миколаївського педагогічного інституту, який завершив у 1996 році. 

 

В 1997 році 15 вересня очолив Коледж преси та телебачення. Став 5м директором. Під його керівництвом розпочато підготовку бакалаврів інформаційної діяльності , розроблена унікальна педагогічна технологія - дидактичний інформаційний простір. Вперше було визначено стратегічну мету підготовки в умовах мультимедійності. Поєднання теорії та практики було впроваджено на теренах колишнього СРСР вперше! 

Розпочато міжнародну співпрацю з США та європейськими країнами з вивчення передового досвіду. За ці роки викладачі вивчили досвід 26 країн світу.

 

В 2002 році на базі Коледжу преси та телебачення було створено первинну організацію НСЖУ - вперше серед навчальних закладів. 

Зараз це найчисельніша «первинка» Миколаївської області - 45 осіб . 

 

В 2005 року, в 31 рік – наймолодший генеральний продюсер регіонального телеканалу – телеканал ТАК TV.

В 33 роки – секретар НСЖУ, кандидат педагогічних наук

В 35 років – заслужений журналіст України

В 42 роки – лауреат держаної премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності

Досвід реалізації унікальних проектів в інформаційній галузі

1993 рік – заснування першого недержавного вищого навчального закладу, який розпочав підготовку фахівців для медіа. Розроблено та впроваджено унікальну педагогічну технологію – дидактичний інформаційний простір. Завдяки їй вдалося підготувати сотні справжніх фахівців для медіа галузі, які мають високий рівень практичних  вмінь та дотримуються професійних стандартів та принципів Кодексу етики українського журналіста.

1997 рік – заснування Конкурсу шкільних газет, який за 20 років перетворився в Міжнародний конкурс шкільних медіа. За цей час участь в ньому взяли понад 30 тисяч конкурсних робіт з 13  країн світу. Співорганізаторами Конкурсу виступають Національна спілка журналістів України та Національна академія педагогічних наук України. Конкурс підтримується на загальнодержавному рівні Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України та дипломатичними місіями в Україні. У 2017 році, 27-29 квітня, в Миколаєві відбудеться вже ХХ Міжнародний конкурс шкільних медіа, участь в якому взяли 13 країн світу.

2004 рік – за ініціативи випускників та при підтримці Гліба Головченка в Коледжі преси та телебачення запроваджено Клятву репортера, яка заснована на міжнародних професійних стандартах журналістики  та Кодексі етики українського журналіста.

2005-2006 рік – розробка та впровадження стратегії відкритості обласної влади. Сформовано концепцію відкритості Миколаївської облдержадміністрації, яка в подальшому не дала можливості повернення до «закритості» влади і дозволила вивести Миколаївську область з 24 на 12 місце за економічними показниками розвитку.

2006 рік – початок мовлення унікального каналу – телеканал ТАК TV(Телевізійний Академічний Канал). Перший на теренах колишнього СРСР навчальний ефірний телеканал. Перший канал в Миколаївській області з 24годинним мовленням. Перший телеканал в області, який перейшов на цифрове мовлення. Перший телеканал на Миколаївщині, який запровадив формат ток-шоу - «Телевізійний прес-клуб з Глібом Головченко» (виходить щоп’ятниці о 18.00). Єдиний телеканал з можливістю виходу в прямий ефір з центру міста та трансляцією сесій Миколаївської обласної ради. Перший телеканал на Миколаївщині, який запровадив формат телевізійних марафонів (від 8 до 15 годин прямого ефіру). Єдиний телеканал в Україні, який належить вищому навчальному закладу.

2015 рік – ініціатива переходу від засобів масової інформації до засобів масової комунікації. Медіа повинні не інформувати населення, а комунікувати з громадянами.

14 квітня 2017 року вийшло в ефір «Студентське радіо новин». Коледж преси та телебачення розпочав еру підготовки репортерів розмовного регіонального прямо ефірного радіо!

Досвід міжнародної діяльності

Успішна реалізація 16 міжнародних проектів, спрямованих на підвищення професійних навичок журналістів регіональних медіа та на розвиток інформаційної галузі в Україні. Проекти були підтримані Урядом США, Радою Європи, Посольством США в Україні, Посольством Франції в Україні, Посольством Німеччини в Україні, Посольством Польщі в Україні, МФ «Відродження», Фондом ПАУСІ

Наукова діяльність

Науково-педагогічна технологія «Дидактичний інформаційний простір», кандидатська дисертація «Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах», 26 наукових статей, 1 монографія (у співавторстві). Робота над докторською дисертацією «Медіа освіта США та Канади».

Нагороди

Медаль Національної спілки журналістів України «Золота медаль української журналістики», Медаль «За працю та звитягу», в 2015 році переможець в номінації «Медіа» програми «Людина року-Городянин року м. Миколаєва», Почесна грамота Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Іменний цінний подарунок від голови Верховної Ради України, Почесна грамота Міністерства освіти та науки України,Почесна грамота Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України, Почесна грамота Миколаївської обласної ради, Подяка Головного Управління юстиції у Миколаївській, Почесна відзнака у вигляді ордену «За розбудову освіти» Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності, Подяка Президії Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності.

 

Підтримай журналіста, менеджера, вченого!

Loading...
Loading...
Сейчас
Прямая трансляция телеканала 112 Украина
Скоро
16 ноября 14:40
https://youtu.be/PJZTfwiPngghttps://youtu.be/8agBZytUy60

Блоги

Мэр, который панически боится людей
Фу таким быть – о новом спикере «Самопомощи»
ВИЗУАЛИЗАЦИЯ МИСТЕРИИ ОЛЬВИИ

Наши партнеры

Обзор мировых и украинских новостей на www.ukr.net.

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.

Ищите тут свежие и актуальные объявления о продаже авто.

ТVgid.ua- телепрограмма, программа передач на сегодня и на неделю.