Європа незадоволена тиском на ЗМІ в Україні

orig-original-1577357383

Представник з питань свободи ЗМІ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Тереза Рібейро 25 листопада представила свій звіт Постійній раді. У ньому висловлена заклопотаність через санкції, які влада України вводить проти медіа.
«Що стосується України, то я висловила заклопотаність у зв’язку з практикою застосування санкцій, які негативно позначаються на роботі ЗМІ та журналістів», – йдеться в документі.
Раніше, під час громадських слухань в Національній Спілці Журналістів України представник посольства Німеччини в Києві Лукас Бьом також негативно висловився про методи нашої влади при роботі з пресою: «дії держави по відношенню до українських ЗМІ повинні бути не тільки пропорційними, а й заснованими на верховенстві права». Він підкреслив, В Україні, як і в деяких інших країнах світу, трапляються фізичні розправи над журналістами. Як приклад дипломат навів вбивство Павла Шеремета. «Безкарність за такі злочини неприйнятна з точки зору права, оскільки почуття незахищеності серед журналістів ще більше пригнічує свободу преси», — сказав він.
Практика тиску влади на свободу слова глибоко вкоренилася в українській політичній системі. Тиск і погрози фізичної розправи з боку праворадикальних організацій, на які не реагує влада і не забезпечує безпеку преси – це те, з чим рано чи пізно стикається кожен журналіст. Тільки за 11 місяців поточного в Україні сталося 64 інциденти із застосуванням сили до співробітників ЗМІ при виконанні ними професійної діяльності.
У 2021 році до зачистки інформаційного поля країни підключилася і Рада національної безпеки і оборони. Припинено діяльність трьох телеканалів «112 Україна«, NEWSONE, ZIK,» Першого Незалежного«, а також інтернет-видань» країна «і «Шарий.net». згодом ці санкції були жорстко розкритиковані-як юристами, так і правозахисниками, включаючи представників ООН і ОБСЄ, а також журналістських організацій.
Сформована система тиску на журналістів з боку влади, а тепер і застосування санкцій проти ЗМІ в Україні, загрожує повним зникненням незалежних видань і телеканалів. На жаль, на заклопотаність наших європейських партнерів Київ давно перестав звертати увагу, тому надії на зміну ситуації примарні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>