Під виглядом очищення НБУ знищує банківську систему

Непрофесійні дії керівництва НБУ привели до критичного зниження рівня довіри до банків, відтоку капіталів за кордон та руйнування банківської системи під виглядом її очищення.

Профіцит державного бюджету у вересні скоротився до трохи більше чотирьох мільярдів гривень. При цьому доходи бюджету продовжують зростати. Вересневі надходження до зведеного бюджету склали більше 56 мільярдів гривень, що на 40% більше показника минулого року за аналогічний період. Такі дані опублікували економісти ініціативи «Ціна держави».

При цьому експерти уточнюють – стрімке зростання надходжень до держбюджету є тимчасовим, і відбувається за рахунок доходу НБУ та додаткового імпортного мита.

У самому ж Нацбанку кажуть про зростання ВВП у третьому кварталі на 1%. При цьому за підсумками року регулятор зберіг прогноз падіння ВВП на рівні 11,6%.

У вересні доходи бюджету зросли, але при цьому профіцит зменшився. Профіцит – це перевищення доходів над витратами. Але тут важливо розглядати ці питання в цілісності, в комплексі зі станом всієї економіки, з інвестиційною інфраструктурою, бізнес-кліматом, довірою до банківської системи. І якщо в цілому дивитися на ці показники, то, на жаль, картина у нас не така хороша. Відбувається падіння довіри до банківської системи, падіння бізнесу, незахищеність бізнесу, і весь перелік проблем, характерних для нашої держави.

Зараз досить критичного стану досягла проблематичність в банківській системі, і державі дуже і дуже важливо відновити до неї довіру. Я в кожному коментарі про це говорю. Зміни в нашому економічному середовищі можуть відбуватися дуже і дуже швидко, вони можуть бути драматичними. Ми бачимо зараз зростання курсу долара, і це не дуже хороші тенденції. Стабільності і захищеності бізнес і громадяни, на жаль, не відчувають. А захищеність повинна виникати з кількох джерел. І дуже складно робити прогнози на 2016 рік.

Порівняно з темпами девальвації, які були рік тому, це навіть «яскраві зірки» стабільності. Такі коливання на сьогоднішній день не заганяють весь бізнес в ступор. Це незначні коливання, і вони закладені в бізнес-процесах. Але, на жаль, тенденція до зростання долара – це не дуже хороша тенденція. Бодай на копійку не відбувається стабілізації гривні, що було б дуже і дуже корисно, коливання йдуть у бік збільшення вартості долара. І очікування, які також є економічною категорією, справляють істотний вплив на інфляційні і девальваційні процеси. Суспільство вже багато разів спостерігало ситуацію з різкими стрибками курсу долара. І якщо долар перетне якусь межу, то можуть виникнути складні питання. Коливання в одну гривню зараз проблеми не складають. Але якщо буде не одна гривня, а чотири, то можуть виникнути ті ж складності, що і рік тому.

Щоб повернути довіру населення до банків, потрібно професійне керівництво відповідного регулятора. Зараз же воно непрофесійне. Те, що зараз відбувається, – і кредитна політика, і ситуацію зі штучним знищенням банківської системи під виглядом очищення, – все це не можна назвати професійним. Цього ні в якому разі не можна допускати в країні, і саме це знизило довіру до банківської системи і перевело гроші громадян і бізнесу під матраци, створило тенденції до втечі капіталу з України. Називати це професіоналізмом неможливо. Кредитування взагалі відсутнє. НБУ повинен забезпечувати не тільки стабільність національної грошової одиниці, а й виконувати інші свої головні функції, чого, на жаль, не відбувається. Професійна робота Національного банку повинна призводити до збільшення довіри, а не до того, що відбувається. Зруйновано банківську інфраструктуру, знищено кредитні портфелі, зараз вони за безцінь продаються. Клієнти отримали величезні збитки, вся економіка отримала величезні збитки. І говорити про якийсь професіоналізмі тут досить складно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>