a05812a6ea54f32db80b865f7cd66f25_l

Назустріч справедливості: про надання безоплатної правової допомоги

a05812a6ea54f32db80b865f7cd66f25_l«Несправедливість, де б то не було — загроза справедливості всюди», — вважав Мартін Лютер Кінг. Його слова актуальні на всі часи, адже одним із головних показників розвиненості суспільства є доступ кожного його індивіда до правосуддя, можливість отримати за виниклої необхідності своєчасну і якісну юридичну допомогу.

Конституцією України у статті 59 вказано, що кожен має право на професійну правову допомогу, що у випадках, передбачених законом, надається безоплатно. Однак, як не дивно, далеко не кожен українець знайомий зі своїми правами, так само, як і з тим, яким чином ці права реалізуються на практиці. Багато жителів Миколаєва не знають, куди звернутися, коли виникають питання, пов’язані із законністю тих чи інших дій, їх правомірністю — і найчастіше вдаються до послуг платних адвокатів і юристів, тоді як вже не перший рік у місті і області існує розгорнута система безоплатної правової допомоги, представлена низкою центрів і бюро.

Як же дізнатися, чи маєте Ви право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги? На це питання дає відповідь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валентин Чистий:

«Правом скористатися послугами державного адвоката можуть усі, до кого було застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт, або громадяни, затримані по кримінальним правопорушенням, а також ті, хто вже перебуває під вартою або є засудженим, засуджені до позбавлення волі. А, згідно зі статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» №3460-VI від 02.06.2011 р., правова допомога гарантується не тільки затриманим, але і, наприклад, тим, чий щомісячний дохід нижче суми прожиткового мінімуму, особам, які мають статус біженця, або тим, хто потребує додаткового захисту, ветеранам війни. Окремою категорією, яка має право на державну правову допомогу, є діти-сироти, а також діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають в складних життєвих обставинах, які постраждали в результаті військових дій і збройних конфліктів. Тобто, найбільш соціально незахищені наші громадяни.

Наприклад, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розташований за адресою вул. Нікольська, 46, надає адвоката для захисту прав і законних інтересів громадян в кримінальному процесі.

У свою чергу, Перший миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Образцова, 4а), Другий миколаївський місцевий центр (вул. Космонавтів, 61) і Вознесенський місцевий центр (м. Вознесенськ, вул. Київська, 26а) консультують жителів Миколаєва та області з правових питань та надають адвоката для здійснення представництва інтересів в суді у цивільних та адміністративних справах. Також співробітники цих центрів здійснюють виїзди у віддалені населені пункти з метою надання правових консультацій жителям місцевих громад.

Також директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зазначає, що в зв’язку зі скороченням районних управлінь юстиції, з 1 вересня поточного року частину їх функцій виконують бюро і місцеві центри. Тепер, звернувшись до місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до місця проживання, жителі Миколаєва і області зможуть зареєструвати громадські організації і отримати доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. А громадяни, які звертаються в бюро — отримують безкоштовну юридичну консультацію, допомогу в складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Надання державного адвоката, представлення інтересів у суді — право кожного, і Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також його компетентна команда не втомлюються доводити цей факт!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>