Корупції на місцевому рівні буде завдано удару. Громадські активісти Півдня України «озброїлися» знаннями та навиками антикорупційної експертизи рішень влади на місцевому рівні

DSC0087517-18 квітня 2015 року в Миколаєві більше 25 громадських експертів, активістів та журналістів Півдня України (Миколаїв та область, м. Херсон та Одеса та область) отримали знання та навики антикорупційної експертизи рішень органів влади на місцевому рівні. Потреба у таких знаннях та навиках стало зрозумілою під час зустрічі із місцевими активістами антикорупційної ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів», що відбулася в березні цього року.

Фото звіт 

Отриманні знання та навики, на переконання більшості учасників тренінгу «Громадська антикорупційна експертиза для доброчесного и ефективного місцевого самоврядування», дадуть їм могутню зброю у вирішенні проблем пов’язаних із корупційними ризиками та практиками на місцевому рівні. Серед проблем, які тісно пов’язані із корупцією, та на вирішення яких орієнтовані учасники тренінгу є питання незаконних забудов територій, знищення заповідника Кінбургської коса (Миколаївська та Херсонська області), проблема перевезень в громадському транспорті Миколаєва, підвищення тарифів на послуги ЖКГ, благоустрій територій, питання підтримки малого та середнього бізнесу (розміщення малих архітектурних форм – МАФів, доступ до комунальної власності та фінансових ресурсів тощо).

Тренінг «Громадська антикорупційна експертиза для доброчесного и ефективного місцевого самоврядування» проводив директор Фундації «Відкрите суспільство» та відомий експерт в сфері бюджетної та антикорупційної політики Іван Сікора. На конкретних прикладах він показав, що можуть робити ініціативні групи громадян на місцевому рівні для попередження корупційних ризиків (корупціонногенних факторів) та боротьби із фактами корупції. Серед проаналізованих прикладів місцевої політики, які несуть найбільші корупційні ризики, є питання регулювання доступу громадян до земельних ресурсів, комунального майна, формування, виконання та звітування щодо бюджету міста та міських цільових програм. Було наочно показано як «працюють» корупційні ризики та що треба робити аби їх попереджати. Серед прикладів були детально проаналізовані наступні:

боротьба місцевих жителів в Києві із незаконними забудовами, що здійснюються із порушенням чинного Генплану Києва 2020. Фундація «Відкрите суспільство» веде адвокаційну кампанію проти прийняття нового Генплану Києва 2025 «імені Черновецького», що має легалізувати земельні махінації та рішення міської ради прийнятті із грубими порушеннями чинного Генплану Києва 2020. Фундація «Відкрите суспільство» надає методологічну та експертно-інформаційну підтримку ініціативними групам у різних районах Києва, які борються із незаконними забудовами та домоглася певних зрушень в питаннях щодо призупинення незаконних будівництв. Найбільш резонансними є корупційні ризики пов’язані із будівництвом житлового комплексу «Сонячна Рів`єра» в Києві, а також рядом інших об’єктів в різних районах столиці.

міська цільова програма сприяння розвитку малому і середньому  підприємництву, яка б мала покращити діловий клімат та створити умови для доступу бізнесу до фінансових ресурсів, землі та майна для здійснення господарської діяльності.

Кожен із корупціонногенних факторів був проаналізований на прикладах нормативно-правових актів. Особливу увагу було звернуто на бюджетний процес на місцевому рівні. Учасники тренінгу ознайомилися із всіма стадіями бюджетного процесу та корупційними ризиками, які закладаються в на різних його етапах, на основі бюджетів Києва та Миколаєва.

Учасники тренінгу отримали консультаційну допомогу пов’язану із виконанням власних проектів та підготовкою нових проектів для здійснення антикорупційної експертизи на місцевому рівні. Іван Сікора та експерти Фонду розвитку міста Миколаєва пропонують унікальну консультативну підтримку в залученні грантових коштів міжнародних донорів та коуч-підтримку при проведенні громадської антикорупційної експертизи місцевих нормативно-правових актів та просуванні його рекомендацій в рамках антикорупційних адвокаційних компаній.

Директор Фундації «Відкрите суспільство» та відомий експерт в сфері бюджетної та антикорупційної політики Іван Сікора вважає, що «лише об’єднання зусиль місцевих ініціативних груп, експертно-адвокцаійних організацій та небайдужих місцевих депутатів дасть змогу попереджати корупційні ризики на місцевому рівні та реально впливати на рішення влади».

Фондом розвитку м.Миколаєва розпочато дослідження, зокрема, оцінка результатів «Програми реформування та розвитку ЖКГ у Миколаєві на 2010-14 роки» та громадська антикорупційна експертиза ходу виконання нової цільової та бюджетних програм у сфері ЖКГ. Експертом Фонду, Тетяною Золотухіною учасникам навчання представлено попередні напрацювання дослідження.

Наступна серія тренінгів запланована 9-10 липня 2015 року. Чекаємо анкети-заявки 17-00, до 6 липня 2015 р. за адресою: E-mail: fondnikol@gmail.com або тел./факсом: (0512) 47-38-70

Прес-служба ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва».

 

______________________________________________________________________________Діяльність здійснюється ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках проекту «Доброчесні муніципальні послуги у м. Миколаєві та області»,» в партнерстві з «Фундацією Відкрите суспільство» та грантової підтримці МФ «Відродження».

Довідкова інформація: Іван Сікора надавав консультативно-експертну підтримку для місцевих ініціатив в інших регіонах України та сприяв  ініціативам депутатів місцевих рад (Київська обласна рада) спрямованих на здійснення формування антикорупційної політики на місцевому рівніта моніторингу та оцінки обласної та міської антикорупційної політики в Києві та області, в м. Чернігові та області. Іван Сікора розробив та надав типові підходи та численні пропозиції до розробки індикаторів нової національної антикорупційної програми на 2015-2017 рр. За його оцінками, проект  нової національної антикорупційної програми на 2015-2017 рр. розроблений із порушенням вимог чинного законодавства щодо розробки державних цільових програм,  що безперечно погіршить можливості для моніторингу та оцінки результативності та ефективності антикорупційної політики в Україні.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>