«Дружба» єднає усі національності

23 вересня, в суботу, відбувся колосальний гала-концерт від фестивалю «Дружба»

Він відбувається в рамках Обласної цільової національно-культурної програми «Збереження і розвиток етнічної, культурної і мовної самобутності національних меншин Миколаївської області.

Спочатку ведучі привітали гостей на традиційному щорічному всеукраїнському фестивалю національних культур «Дружба» — 2017, який цього року присвячений 80-річчю Миколаївської області й 25-літтю обласної Ради національних товариств.

«Дружба» протягом двадцяти двох років єднає людей різних національностей, підтримує культуру національних товариств, ознайомлює з культурами різноманітних народів, що живуть на Україні.

У положенні «Дружби» написано: «Всеукраїнський фестиваль національних культур «Дружба» — це свято добра, любові й єдності, самобутності кожної національної культури».

Це деякий обмін досвідом між керівниками творчих колективів національно-культурних товариств. Це спілкування дітей і дорослих різних національностей.

Фестиваль сприяє діалогу культур, зміцнює принципи міжнаціонального миру й злагоди в суспільстві.

Це проходило за підтримки депутата Миколаївської облради Надії Іванової, облради,  облддержадміністрації, управління культури, національностей і релігій та інших.

Протягом усього концерту звучала маса цікавих фактів різних народів. Наприклад, що стосовно татарської культури, то перша книжка татарською мовою була видана в 1612 році в друкарні німецького міста Лейпциг.

Чи щодо української культури – найстарішою українською піснею, запис якої зберегли до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?».

А літературний твір, який перекладався найбільше – це «Заповіт», Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.

Найбільш хотілося б виділити ансамбль болгарської пісні «Чучулички» Болгарського культурно-просвітницького центру  «Терновка», керівник Ольга Хорева і ансамбль «Золотой колосок», керівник Анастасія Іванова. Тернівський будикок культури м. Миколаєва.

Також неможливо не сказати про циганську культуру, котру представляв циганський ансамбль «Ягарі», керівник Вікторія Гончарова, село Неячаяне Миколаївської області  піснею «Кай єне» та танком.

Цікаво, що знаменитий циганський національний костюм був придуманий артистами в 19-му столітті для створення більш екзотичного сценічного образу. Але історично цигани завжди були схильні носити одяг, характерний для країни проживання.

Вразив виступ від назвою «Віденський вальс» від театру пластики та образу школа «Імідж», керівник Юрій Зінченко.

Це дуже добре, що відбуваються такі фестивалі, завдяки яким люди різних національностей почувають по-перше себе, як творчих людей, а аж потім людей такої-то національності.

Фестиваль говорить: «ми – єдині, хоч і розмовляємо різними мовами, співаємо різних пісень, віримо у різних Богів, але в душах живе любов і дружба, а це турбота про Україну».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>