Депутати міської ради вирішили повторно провести конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків

Депутати міської ради вирішили повторно провести конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків
19.07.2018 19:29

У четвер, 19 липня, під час 2-го пленарного засідання 40-ї сесії Миколаївської міської ради депутати знову обговорили ситуацію, що склалася навколо проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків.

Так, з трибуни до колег звернувся Олександр Малікін. Він сказав, що тимчасова контрольна комісія з перевірки законності проведення даного конкурсу, створена в ході 1-го пленарного засідання 40-ї сесії міськради, не розпочала роботу. Адже відповідне рішення на той час не було підписано. 

Cьогодні пройшло позачергове засідання комісії міської ради з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, під час якого погодили включення до порядку денного сесії міської ради низки проектів рішень.

Першим проектом рішення пропонується визнати незаконним наказ департаменту ЖКГ, яким був оголошений конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків у м.Миколаєві. У другому документі йдеться про визнання незаконним наказу департаменту ЖКГ щодо затвердження конкурсної документації та проведення зазначеного конкурсу. Іншими проектами рішень пропонується визнати незаконними накази департаменту ЖКГ, якими внесено зміни до переліку об'єктів конкурсу та призначений управитель багатоквартирних будинків, а також рішення самої конкурсної комісії з призначення управителя багатоквартирних будинків.

Крім того, ще один проект рішення міської ради стосується оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, в яких ще не створено ОСББ або в яких не визначилися з формою управління. Відповідно до документа такий конкурс повинен пройти в період з 1 серпня 2018 року до 1 січня 2019 року. Також пропонується, щоб протягом цього періоду виконком міськради був єдиним органом, уповноваженим здійснювати управління об'єктами ЖХГ, забезпечувати їх утримання і ефективну експлуатацію. Передбачається, що до оголошення результатів нового конкурсу обслуговувати багатоквартирні будинки будуть організації та підприємства, які раніше виконували ці функції.

Зі свого боку, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич звернув увагу депутатів на те, що визнавати щось незаконним може тільки суд.

- У вас комісія з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики. Необхідно, щоб рішення, підготовлені нею, проходили експертизу юридичного департаменту, - сказав Олександр Сєнкевич. - Єдиним органом, який може визнати щось незаконним, є суд. З шести запропонованих проектів рішень п'ять визнають щось незаконним. Те, про що йде мова в шостому проекті рішення, не відноситься до компетенції міської ради.

Мер Миколаєва підкреслив, що в разі затвердження депутатами даних проектів вони можуть бути оскаржені в суді або стати підставою для прийняття постанови Верховної Ради про розпуск Миколаївської міської ради.

При цьому Олександр Сєнкевич зазначив, що утримається від голосування за даними проектами рішень і рекомендував депутатам зробити те ж саме.

Але народні обранці наполягли на винесенні документів на голосування. У підсумку більшість депутатського корпусу підтримало всі запропоновані проекти рішень.

Сейчас
Прямая трансляция телеканала 112 Украина
Скоро
16 ноября 14:40
https://youtu.be/PJZTfwiPngghttps://youtu.be/8agBZytUy60

Блоги

Мэр, который панически боится людей
Фу таким быть – о новом спикере «Самопомощи»
ВИЗУАЛИЗАЦИЯ МИСТЕРИИ ОЛЬВИИ

Наши партнеры

Обзор мировых и украинских новостей на www.ukr.net.

Фильмы в кинотеатрах на KINOafisha.ua.

Ищите тут свежие и актуальные объявления о продаже авто.

ТVgid.ua- телепрограмма, программа передач на сегодня и на неделю.